25 minut do plaży w Kołobrzegu

25 minut do plaży w Kołobrzegu

Kołobrzeg

25 minut do plaży w Kołobrzegu

 

Polska to po prostu piękny kraj, w którym nie brakuje cudownych zakątków wartych zobaczenia. A niektóre z nich znajdziemy w Kołobrzegu, nadmorskim kurorcie z bogatą historią. To miejsce, w którym można odpocząć i zobaczyć piękne miejsca.

Kołobrzeg – miejsca warte zobaczenia

Z góry należy zauważyć, że atrakcji w Kołobrzegu nie brakuje. Bez względu czy zależy nam na pasywnym czy aktywnym odpoczynku, znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Poniżej przedstawimy zaledwie kilka propozycji tego, jak można wypoczywać w Kołobrzegu:

  • Mewy – i to nie tylko te żywe. Tutaj możemy trafić na ogrom figurek. Tak jak we Wrocławiu możemy szukać krasnoludków, tak tutaj wypatrujmy uważnie mew.
  • Molo – wykonane z betonu, ale i tak staje się dobrą atrakcją. Zwłaszcza że w pobliżu znajdziemy słynny Pomnik Zaślubin z Morzem.
  • Latarnia Morska – gdy już jesteśmy w Kołobrzegu, aż trudno nie przejść się na ten punkt widokowy, by zobaczyć, jak wygląda miasto, a do tego obejrzeć Muzeum Minerałów.
  • Plaża – jedna z najpiękniejszych i najczystszych, gdy chodzi o Bałtyk. Najlepiej zjawiać się poza sezonem, gdy jest mniej osób i można cieszyć się odpoczynkiem na rozgrzanych piaskach.
  • Rejs statkiem – to także bardzo popularna rozrywka. Sam rejs trwa ok. 40 min, statek wygląda zabytkowo, a sama podróż może stać się wspaniałą przygodą.

To tylko kilka z atrakcji, które można zobaczyć w Kołobrzegu. Poza nimi znajdziemy: Bazylikę Mariacką, Ratusz, Złotą uliczkę, Basztę prochową, Wieżę ciśnień, Źródło solne, Las Kołobrzeski, Muzeum Figur Woskowych i wiele innych miejsc dla dużych i małych. Jak widać, jest to miasto, które potrafi zaskoczyć i do którego każdy chętnie się uda nie tylko podczas wakacji.

Gdzie nocować w Kołobrzegu?

A jeśli chcemy zatrzymać się na dłużej w Kołobrzegu, powinniśmy wiedzieć, że nie brakuje tutaj zarówno miejsc, w którym coś zjemy, jak i miejsc noclegowych. W obu przypadkach trafimy na lokale o różnym poziomie, od zwykłych knajpek po eleganckie restauracje, od prostych pensjonatów po hotele o wysokim standardzie..

Możemy wybrać hotel nad samą plażą, dzięki czemu będziemy mieli niesamowity widok z okna, do tego znajdziemy wiele rozrywek na bardziej deszczowe dni – zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Wiele takich miejsc mieści się niedaleko różnego typu atrakcji, o których wspominaliśmy wcześniej. A to sprawia, że nie zabraknie nam niczego, czego będziemy potrzebowali podczas naszego wyjazdu.

Podsumowanie

Kołobrzeg to miejsca, które może każdemu zaoferować to, czego potrzebuje. Znajdzie się coś dla osób, które pragną wylegiwać się na plaży, i dla tych, którzy chcą nieco pozwiedzać i zobaczyć piękne zabytki. Są miejsca, które pozwolą nam się przenieść do dawnych czasów i piękna zieleń, dzięki której na momenty wypoczniemy.

Miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania każdego, kto zechce się tutaj zjawić i zatrzymać choć na chwilę w pięknym kurorcie z piękną historią. Dlatego właśnie jest to odpowiednie miejsce na każde wakacje. Nie będziemy się tam nudzić, wiele zobaczymy, a przede wszystkim: odpoczniemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.