Gościnnie w Ziemniakowelove Stargard

Gościnnie w Ziemniakowelove Stargard

Gościnnie w Ziemniakowelove Stargard

Gościnnie w Ziemniakowelove Stargard

Wczoraj miałam przyjemność być gościem Pawła i Iwony z Ziemniakowego Love. Magiczny wieczór z gęsiną, w fantastycznym towarzystwie, z dobrym jedzeniem i lokalnym winem. Jeśli będziecie w Starogardzie, wpadajcie do tego miejsca, bo warto.
Rozpoczęliśmy odliczanie do piątkowego Wieczoru z Gęsiną 🧑‍🍳🤎. Temu, jak zawsze będą towarzyszyły niesamowite opowieści i ciekawi goście. Jednego z nich odwiedziliśmy w niesamowitym miejscu.
Przeczytajcie:
Wyjdź! Bona wyjdź, powiedziałam! Mija chwila, a Bona udaje, że nie słyszy głosu pani. Nie tym razem. Nie teraz, przecież są goście… Jednak pies nie ma wyjścia i jednym zamaszystym ruchem Nina wystawia go za drzwi. I tak dołącza do Mruczka i Kruczka, dwóch czarnych kotów, którzy skuleni w kłębek leżą na posłaniu w sieni.
***
W przestronnym salonie króluje duży stół z krzesłami, gablotki pełna szkła i kominek. Wszystko wydaje się być dworskie. Pewnie przez miejsce, w którym jesteśmy. Siadamy na kanapie. Na stole pojawia się kawa, a do niej pachnące domowe ciasto drożdżowe w towarzystwie śliwkowej nutelli. To akurat prezent dla gospodyni.
***
Kobieta – medium. To chyba dobre słowo – miła, dobrze zorganizowana, z pasją do jedzenia, gotowania i nie tylko. Z pasją do życia i tego, co robi. A robi wiele – gości u siebie spragnionych odpoczynku turystów, pisze książki, pakuje w słoiki to, co znajdzie w ogrodzie, lesie, na łące. Uczy, co zrobić, żeby rosół dobrze smakował, jak zrobić przetwory, do czego wykorzystać zioła i jak upiec gęś. A to właśnie ta ostatnia – chuda gęś pomorska sprowadziła nas do Bełcznej, do Dworek Tradycja. Bo nie ma chyba w okolicy kogoś, kto na temat gęsi wie więcej niż Grażyna Zaremba – Szuba. I to właśnie Grażyna Zaremba – Szuba będzie naszym jutrzejszym gościem.
W piątek nie zabraknie też Marioli i Marka Kojderów z Winnice Kojder , win z Winnica Sydonia i wielu ciekawych opowieści.
Źródło:  https://www.facebook.com/ziemniakowelove/
Miło było nam gościć w  Ziemniakowelove Stargard  🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.