Klępnica – piękna wie położona nad malowniczym jeziorem

Klępnica – piękna wie położona nad malowniczym jeziorem

Klępnica

Klępnica

W Polsce znajduje się mnóstwo pięknych i niezwykle malowniczych miejscowości, które są niedoceniane przez turystów, warto jednak odwiedzać takie miejsca i cieszyć się ich niesamowitym urokiem i spokojem. Jednym z tego typu magicznych obszarów jest wieś Klępnica znajdująca się w powiecie łobeskim w województwie zachodniopomorskim, która położona jest nad jeziorem Klępnicko. Zdecydowanie warto tam pojechać ze względu na piękne widoki i możliwość błogiego relaksu. We wsi znajduje się wiele gospodarstw agroturystycznych, gdzie właściciele chętnie ugoszczą zwolenników prawdziwej, dziewiczej przyrody.

Jest to idealne miejsce dla osób ceniących wypoczynek w ciszy i w otoczeniu pięknej przyrody. Tę małą, urokliwą miejscowość można obejrzeć w zaledwie kilka godzin. Warto się tutaj zatrzymać i spędzić czas na przyjemnych spacerach brzegiem jeziora. Jest to gratka dla rodzin z dziećmi, ponieważ w Klępnicy można wspaniale spędzić czas ze swoimi pociechami. Niewątpliwą zachętą, by odwiedzić mieszkańców tej niewielkiej miejscowości są małe domki, do których właściciele zapraszają na wspaniały wypoczynek oraz lokalne przysmaki serwowane przez gospodarzy.

Zabytki, jakie warto zobaczyć w Klępnicy

Wieś Klępnica ze średniowiecznym rodowodem, jest doskonałym miejscem dla miłośników historii i zabytków. We wsi znajduje się urokliwy XIX-wieczny pałacyk, który został niedawno odrestaurowany. Usytuowany jest on w parku pełnym zieleni i cudownych kwiatów. Spacer w takiej scenerii będzie prawdziwą przyjemnością. Nieopodal znajduje się cmentarz kurhanowy i popielcowy. Są to doskonałe rejony dla osób zainteresowanych dawnymi czasami.

Ciekawostką jest to, że wieś niegdyś należała do Rodu Borków, jednak w roku 1928 została przejęta przez Maxa Splittgerbera. Zaś następnie trafiła do Kurta Splittgerbera. Jak widać, dość burzliwa historia miejscowości może być ciekawostką dla turystów. W Klępnicy znajduje się jeszcze jeden pałacyk tym razem z drewna, który czasy świetności ma dawno za sobą i w tej chwili czeka na inwestora, który go odnowi. Na razie wspaniale komponuje się z tamtejszą zielenią i tworzy aurę tajemniczości. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę na dalsze eskapady, to wieś sąsiaduje z dwiema innymi, równie urokliwymi miejscowościami, a są to Resko i Świdwin.

Największa atrakcja turystyczna we wsi Klępnica – jezioro

Miejscowość Klępnica słynie z tego, że położona jest nad jeziorem Klępnicko. Jest to zbiornik wodny polodowcowy. Warto wspomnieć, że jest to największe jezioro, jakie znajduje się na obszarze Wysoczyzny Sobeckiej, otoczone wspaniałymi wzgórzami. Zbiornik ten jest dość płytki, ponieważ w najgłębszym miejscu ma 4,5 metra głębokości. Z mulistym dnem i wspaniale rozwiniętą fauną i florą. Tamtejsza przyroda zachwyca i wprawia w dobry nastrój każdego, kto szuka ucieczki od zgiełku miasta. Ponadto tym, co je wyróżnia spośród innych jezior, jest spora przejrzystość wody. Jest to akwen doskonały dla zapalonych wędkarzy. Mogą oni tutaj złowić szczupaka, sandacza czy ukleja, a zdarzają się nawet leszcze. Nad jeziorem świetnie poczują się rodziny z dziećmi, gdzie można plażować i korzystać z uroków tamtejszej przyrody.

 

 

5 komentarzy

  1. […] Klępnica – piękna wieś turystyczna położona nad malowniczym jeziorem […]

  2. […] Klępnica – piękna wieś turystyczna położona nad malowniczym jeziorem […]

  3. […] Klępnica – piękna wieś turystyczna położona nad malowniczym jeziorem […]

  4. […] Klępnica – piękna wieś turystyczna położona nad malowniczym jeziorem […]

  5. […] Klępnica – piękna wieś turystyczna położona nad malowniczym jeziorem […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.